ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

ورود بیش از 74 هزار زائر پاکستانی از مرزهای سیستان و بلوچستان به کشور

زاهدان- ایرنا-مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از ورود ۷۴ هزار و ۸۹۲ زائر پاکستانی از پایانه های مرزی میرجاوه و ریمدان از ۲۷ مردادماه تاکنون به داخل کشور خبر داد.

ایوب کرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به منظور ارائه خدمات بهتر به زوار پاکستانی یک هزار و ۳۵۳ دستگاه اتوبوس ایرانی برای جابجایی زائران پاکستانی ورودی به کشور اختصاص یافت.

وی ادامه داد: همچنین ۶۰۷ دستگاه اتوبوس ایرانی نیز مسئولیت جابجایی زوار پاکستانی به مبادی خارج استان را برعهده داشتند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین طی این مدت ۲ هزار و ۱۳۳ زائر کربلای معلی استان با ۶۴ دستگاه اتوبوس به مرزهای غربی کشور اعزام شدند.

کُرد ادامه داد: به منظور ارائه خدمات به مسافران گرامی استان چهار هزار و ۴۳۱ دستگاه اتوبوس نیز برای جابجایی سایر مسافران استان اختصاص یافته است.

وی خاطر نشان کرد: تمام زیر ساخت‌ها و امکانات جاده‌ای، خدمات بین راهی برای زوار اربعین در استان فراهم است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این استان در مسیر تردد ناوگان حمل و نقل و خیل عظیم زائرین است ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان علاوه بر ایمن سازی مسیرها، نسبت به استقرار ایستگاه پویش راه نجات همراه با برنامه های فرهنگی ، مذهبی و آموزشی ، برپایی موکب‌ها و نصب بنرهای اطلاع‌رسانی، منظر آرایی راه ها و همچنین تشدید نظارت‌ها از طریق افزایش گشت‌های مشترک با پلیس‌راه، استقرار تیم‌های امدادی و راهداری در نقاط پرحادثه و دیگر موارد اهتمام جدی ورزیده اند.

اسکرول به بالا