ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

اسکان حدود ۱۵۰۰ زائر پاکستانی در اردوگاه‌های موقت هلال‌احمر سیستان و بلوچستان

ایسنا/سیستان و بلوچستان مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: حدود یک هزار و ۵۰۰ زائر پاکستانی از ۲۷ مردادماه تاکنون در اردوگاه‌های جمعیت هلال احمر در پایانه های مرزی میرجاوه و ریمدان اسکان داده شده‌اند.

سیدمحمد مهدی سجادی در یازدید امروز شنبه از زائرسرای امام رضا(ع) اظهار کرد: همزمان با اربعین حسینی ۲۰۰ نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان با ۳۲ دستگاه خودروی آمبولانس و اتوبوس آمبولانس و وانت های امدادی در قالب ۱۰ تیم در پایانه های مرزی ریمدان و میرجاوه به عنوان مبادی ورودی زوار پاکستانی به استان مستقر و اقدام به ارائه خدمات امداد و نجات و کمک بشردوستانه کردند.

وی ادامه داد: اطعام زوار با همراهی خیران، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی،برپایی فضای دوستدار کودک، برپایی هیات های رهروان حضرت علی اکبر(ع)، اجرای طرح قیچی مهربانی، اسکان اضطراری زوار و کمک به کادر بهداشت و درمان دانشگاههای علوم پزشکی برای تزریق واکسن به زوار از مهمترین اقدامات نیروهای این جمعیت به زوار پاکستانی در مرزهای استان است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان گفت: همچنین با توجه به نیاز به خدمات رسانی به زوار اربعین در کشور عراق ۱۰ نجاتگر جمعیت هلال احمر استان به همراه یک دستگاه اتوبوس آمبولانس به این کشور اعزام شدند.

سجادی از اجرای پویش مرهم زائر در هلال احمر استان خبر داد و افزود: این پویش با هدف مشارکت در ثواب معنوی پیاده روی اربعین حسینی در حال اجراست و شامل اهدای داروی مازاد در منزل به جمعیت هلال احمر، واریز وجه نقد در حد توان و خرید دارو و تحویل به جمعیت می‌شود.

وی افزود: شهروندان گرامی استان می‌توانند داروهای مازاد و داروهای خریداری شده را همه روزه به جمعیت هلال احمر تحویل دهند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: با مجموع اقدامات انجام شده و حضور خادمان داوطلب هلال احمر استان شاهد جلوه‌های زیبایی از خدمت به عشق اباعبدالله الحسین(ع) در پذیرایی از زوار اربعین حسینی هستیم.

اسکرول به بالا