ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

خدمت رسانی اقوام و مذاهب سیستان و بلوچستان نشان از وحدت ملی و غیرت دینی ماست.

زاهدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: اقوام و مذاهب مختلف در زیر خیمه امام حسین(ع ) همچون یک خانواده در خدمت رسانی به زوار پاکستانی اربعین پای کار آمدند که نشان دهنده وحدت ملی و غیرت دینی ماست.

به گزارش خبرنگار ایرنا آیت‌الله مصطفی محامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته زاهدان اظهار کرد: یکی از راه‌های تحصیل تقوای الهی تلاش برای رشد جامع و متوازن، تربیت دینی و پرورش اخلاقی و عاطفی فرزندان است.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: مردم سیستان و بلوچستان توفیق دارند که میزبان زوار امام حسین(ع) از کشور پاکستان باشند و خداوند متعال را برای این توفیقی که نصیب ما شده شاکر هستیم.
آیت‌الله محامی با اشاره به بازدیدهای صورت گرفته از مرز ریمدان و میرجاوه و نیز موکب‌های ایرانشهر، چابهار و زاهدان گفت: همه مردم از اقوام و مذاهب مختلف برای ارائه خدمت به زائران پاکستانی پای کار آمده بودند که نشان دهنده وحدت ملی و غیرت دینی ماست و بر محور عشق به امام حسین(ع) زیر یک خیمه جمع شده و به فعالیت می‌پردازند که نشات گرفته از عشق و ایمان به دین، پیامبر اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) است.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: خادمین از نقاط مختلف استان و کشور در گذرگاه‌های مرزی حاضر شده بودند و یکی از خادمین در مرز ریمدان عنوان داشت که ما اینجا را دروازه شرقی حرم امام حسین(ع) حساب و هر روز این بارگاه را بوسیده و خدمت به زوار را شروع می‌کنیم و این همان عشق و محبت به امام حسین(ع) است که همه را پای کار آورده است.
آیت الله محامی اظهار کرد: زائران پاکستانی از خدمات ارائه شده رضایت داشتند اما بنده عنوان کردم که آن‌ها به عنوان مهمان رضایت دارند اما ما به عنوان میزبان به این سطح از خدمات راضی نیستیم و اگر بتوانیم خدمات بیشتری ارائه کنیم بهتر است.
امام‌ جمعه زاهدان تصریح کرد: دولت بودجه‌های خوبی برای فراهم ساختن زیرساخت‌های اربعین در استان در نظر گرفت که این‌ها سودمندی این خدمات دوجانبه و برد برد است چرا که زوار مورد تکریم قرار گرفته و از خدمات بهره‌مند می‌شوند و در مقابل مردم خود ما هم از این خدمات بهره می‌برند چرا که زیرساخت‌های تهیه شده تنها برای زوار اربعین نیست بلکه در طول سال برای مردم استان قابل استفاده است و برکات معنوی آن هم نورانیت و معنویتی است که نصیب مردم ما می‌شود.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: مشکل عمده زائران پاکستانی اربعین حمل و نقل است که نیازمند تدبیر جدی مسوولان استانی و کشوری است چرا که وقتی ویزا جهت ورود به کشور داده می‌شود باید فکری برای انتقال آن‌ها نیز داشته باشیم چرا که برخی زوار از طولانی شدن روند انتقال و جابجایی گلایه داشتند و بنده نیز در حد توان پیگیری کرده و به مسوولان مختلف استان و کشور تماس گرفتم.

آیت الله محامی گفت: خدمات قابل ارائه به زوار پاکستانی اربعین حسینی شامل چند دسته است ابتدا فراهم ساختن زیرساخت‌ها از جمله راه، برق، آب، حمل‌ونقل و مخابرات که وظیفه تامین آن به عهده مسوولان هست و دوم خدماتی از جمله تامین آذوقه که باید به مردم واگذار شود و حتی برخی از طوایف اهل سنت در جنوب استان گلایه‌مند بودند که چرا از ظرفیت ما استفاده نمی‌شود و گزارش می‌دادند که تعداد زیادی از زائران را با خودروهای شخصی جابجا کرده‌اند و این گونه خدمات باید به دست مردم و در حد توانشان انجام بگیرد و اگر در مواردی سطح و میزان خدمات قابل ارائه کم بود زائران پاکستانی باید متوجه باشند که مردم همه توان و بضاعت خود را در طبق اخلاص گذاشتند و بدهکار زوار نیستند.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: زائران پاکستانی و مسوولان کاروان‌های آن‌ها باید قبل از شروع سفر به فکر تامین نیازهای خود باشند همان‌گونه که ایرانیان عازم عراق از قبل برنامه‌ریزی و بسیاری از نیازهای خود را با هزینه‌های شخصی تامین می‌کنند و توصیه ما به مسوولان این بود تا در کنار موکب‌های مردمی فروشگاه‌هایی هم ساخته شود تا در صورت اتمام خدمات رایگان مردمی زائران با هزینه‌های شخصی قادر به تامین مایحتاج خود باشند.

اسکرول به بالا