ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

عمده زائران پاکستانی توسط ناوگان ایرانی جابه جا شدند‌

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عمده زائران پاکستانی توسط ناوگان ایرانی جا به‌جا شده‌اند، گفت: امسال کمتر ۱۰ درصد جابه‌جایی زوار توسط ناوگان پاکستانی انجام شده است.

ایوب کرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: از اول صفر امسال طرح بزرگ اربعین را آغاز کردیم، بالغ از 2400 نفر از زائران استان و قریب به 60 هزار زائر پاکستانی را جابه جا کردیم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: ناوگان ریلی استان مقدار کمی از زائران اربعین را جابه‌جا کرده، یک رام قطار با ظرفیت 450 نفر از زائران به سمت مرزهای غربی اعزام شد، اگر ناوگان ریلی به کمک حوزه حمل و نقل جاده ای می‌آمد، مشکلات حمل و نقل جاده ای به حداقل می رسید.

وی افزود: با توجه به حجم جابه‌جایی زائران خارجی بالطبع محدودیت‌هایی در جابه جای مسافران استان ایجاد می شد، اما سعی ما بر این است که اگر تعداد اتوبوسی که قبلا بیشتر بوده، کاهش یافته با ظرفیت کامل‌تری اعزام شود.

وی بیان کرد: تلاش شده مسافران را در حد امکان به مقاصد جابه‌جا کنیم، اکنون در مسیرهای پر تردد مانند مشهد، تهران و اصفهان تردد اتوبوس برقرار است و در کنار این موضوع، در زمینه جابه‌جایی حجم عظیم زوار پاکستانی نیز اقدامات زیادی انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده استان ادامه داد: عمده زائران پاکستانی توسط ناوگان ایرانی جابه جا شدند، در گذشته یک سری ناوگان پاکستانی برای جابه‌جایی زائران وارد کشور می شدند، اما امسال زیر 10 درصد جابه‌جایی زوار توسط ناوگان پاکستانی انجام شد.

وی گفت: با پیگیری‌های استاندار، پروازهایی از چابهار و زاهدان به مرزهای غربی در حال انجام است که می‌تواند به جابه جایی زائران به حوزه حمل و نقل جاده ای کمک کند.

اسکرول به بالا