ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

بسته های فرهنگی بین زائران پاکستانی توزیع می شود.

زاهدان- ایرنا- مشاور امور فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بسته‌های فرهنگی در بین زائران پاکستانی پس از سفر کربلای معلی در مسیر بازگشت به کشورشان توسط این وزارتخانه توزیع خواهد شد.

احمد مقیمی روز جمعه در حاشیه بازدید از زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان که محل اسکان زائران پاکستانی عازم کربلای معلی بود در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت برنامه‌های فرهنگی در سیستان و بلوچستان به دلیل اینکه از این استان به عنوان دروازه شرقی ورودی به کربلای معلی یاد می‌شود، خبر داد.

وی بیان کرد: شعار کلیدی دولت و وزارتخانه حول محور عدالت فرهنگی است، تا از امکانات و ظرفیت‌های وزارتخانه به‌صورت عادلانه به ویژه در مناطق کم‌برخوردار و محروم بکارگیری شود.

مشاور امور فرهنگی و اجتماعی مناطق محروم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: رویدادی که در سیستان و بلوچستان طی سال‌های اخیر رخ داده و از آن به عنوان دروازه شرقی ورودی زائران سیدالشهدا (ع) در اربعین از پاکستان یاد می‌شود و یا در مرز ریمدان، این باور و فضا را برای وزارتخانه به وجود آورد تا توجه ویژه‌ای به مباحث فرهنگی مرتبط با حوزه اربعین داشته باشد.

وی ادامه داد: حمایت و استفاده از کانون‌های فرهنگی مساجد، اهدای بسته‌های فرهنگی به کودکان و جوانان و بانوان با مشارکت و دعوت از شرکت‌های اقتصادی فعال در استان و توزیع برخی اقلام و کتاب‌ها به زبان اردو از جمله اقدامات فرهنگی در پایانه‌های مرزی و موکب های فعال در این استان است که در دستور کار قرار دارد.

اسکرول به بالا