ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

کاهش دمای هوای عراق طی 2 هفته آینده و تاکید گذرگاه‌های عراق بر تردد روان زائران

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از الفرات نیوز، پیش‌بینی‌های هواشناسی در عراق حاکی از آن است که این کشور پس از گذران دو ماه سوزان و ثبت دمای بالای ۵۰ درجه هوا، به زودی فصل تابستان را پشت سر می‌گذارد و دمای هوا کاهش می‌یابد.

صادق عطیه، کارشناس هواشناسی در اظهارات تلویزیونی اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در بغداد و تمامی استان‌های عراق در پایان ماه جاری کاهش یابد و به زیر ۵۰ درجه سانتی‌گراد برسد.

وی افزود: دمای هوای بغداد در پایان ماه جاری بین ۴۱ تا ۴۲ درجه سانتیگراد و در بصره و همچنین شهرهای جنوب ۴۴ تا ۴۵ درجه سانتیگراد و در شهرهای شمالی یقینا کمتر از این میزان خواهد بود.

عطیه پیش بینی می‌کند از ابتدای ماه آینده میلادی(جمعه دهم شهریور ماه) بسیاری از شهرها به خصوص در شمال عراق شاهد هوای بارانی هم باشند.

استاندار کربلای معلی امروز جمعه اعلام کرد که از چهارشنبه هفته پیش رو برابر با هفتم شهریور ماه(13 ماه صفر و 30 آگوست) استان کربلا به مناسبت اربعین تعطیل رسمی می‌شود.

تعطیلی استان کربلای معلی تا هجدهم شهریور برابر با نهم سپتامبر ادامه دارد.

سالروز اربعین امام حسین(ع) پانزدهم شهریور ماه جاری است که سالانه با حضور میلیون‌ها نفر از ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت سلام الله علیهم برگزار می‌شود.

رزاق محبیس السعداوی، وزیر حمل و نقل عراق نیز دیروز طی بازدید از استان نجف اشرف از وضعیت فعالیت اداره حمل و نقل خصوصی این استان و بخش راه آهن در ایام اربعین مطلع شد.

وی با تاکید بر اینکه امسال تعداد زائران اربعین امسال بیش از سال‌های گذشته خواهد بود، گفت: ما 700 دستگاه اتوبوس، 20 رام قطارو بیش از 150 کامیون حمل بار و تعداد زیادی خودروی بخش خصوصی را برای ارائه خدمات کامل به زائران به کار گرفته‌ایم.

سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق نیز با بیان اینکه این روزها گذرگاه‌های مرزی در حال ارائه خدمات شبانه‌روزی به زائران هستند، اعلام کرد که  عمر عدنان الوائلی، رئیس کمیته گذرگاه‌های مرزی  با  بازدید از از گذرگاه مرزی زرباطیه در استان واسط (مهران در استان ایلام) با سفیر ایران دیدار کرد.

شماری از مقامات استانی و فرماندهان امنیتی هم در جریان این بازدید تاکید کردند که  همه امکانات برای تسهیل ورود و خروج زائران به کار گرفته شده و خودروهای کافی برای انتقال زائران به کربلای معلی و نجف اشرف در نظر گرفته شده است.

اسکرول به بالا