ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

بهره‌مندی ۶۱۵ زائر پاکستانی از خدمات درمانی در مرز میرجاوه

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین استان سیستان و بلوچستان گفت: از آغاز ورود زائران به مرزهای شرقی تاکنون به ۶۱۵ زائر پاکستانی کربلای معلی در مرز میرجاوه خدمات درمانی ارائه شده است.

حبیب غزنوی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان از تداوم ارائه خدمات درمانی به زائرین پاکستانی کربلای معلی خبر داد و اظهار داشت: از آغاز ورود زائرین به مرزهای شرقی تاکنون به 615 زائر پاکستانی کربلای معلی در میل 72 گمرک میرجاوه، زائرسرای “امام رضا(ع)” زاهدان و اردوگاه “الغدیر” زاهدان خدمات درمانی به صورت سرپایی ارائه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: علاوه بر این مراکز، در صورت نیاز در بیمارستان‌های “علی بن ابی طالب(ع) و خاتم الانبیا(ص)” زاهدان و هچنین بیمارستان “دارالشفا” میرجاوه نیز به زائرین خدمات ارائه می‌شود.

وی از استقرار آزمایشگاه سیار دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در زائرسرای میل 72 مرز میرجاوه خبر داد و گفت: در راستای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بهنگام، آزمایشگاه سیار ستاد بحران دانشگاه جهت ارائه خدمات آزمایشگاهی درمانی در کنار خدمات غربالگری بیماری‌های مالاریا، التور، کرونا، آنفلوآنزا و تب کریمه کنگو و دنگی به زائرینی که از مرز میرجاوه عازم کربلای معلی هستند،  در زائرسرای امام رضا(ع) مستقر شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان نیز در حاشیه بازدید از موکب سلامت دانشگاه علوم پزشکی در مرز میرجاوه، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت:  در بازدید قبل نیز شاهد برپایی موکب سلامت و استقرار زودهنگام کارکنان بهداشتی و درمانی و اورژانس خیلی زودتر از سایر دستگاه‌ها در پایانه مرزی بودیم.

محمد کرمی افزود: سطح ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در پایانه مرزی و زائرسرا مطلوب بوده و کارکنان از آمادگی بالایی از حیث علمی و لجستیکی برخوردار هستند. واکسیناسیون زائرین و اخذ کیت‌های مالاریا و سایر بیماری‌های واگیر که منجر به شناسایی و درمان موارد بیمار شده از نقاط بسیار حائز اهمیت است.

وی خاطرنشان کرد: ویزیت پزشک و توزیع رایگان دارو نشانگر اهمیت سلامت زائرین اربعین بوده که بنده از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در تامین دارو در کوتاهترین زمان ممکن تشکر می‌کنم.

اسکرول به بالا