ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

تاکید استاندار سیستان و بلوچستان بر توسعه زائرسراها و مجتمع‌های خدماتی در استان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، محمد کرمی بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد اربعین حسینی (ع) شهرستان خاش که با حضور تعدادی از مدیران آستان قدس رضوی برگزار شد، بر توسعه زائرسراها و مجتمع‌های خدماتی در سطح استان تاکید کرد و اظهار داشت: به برکت وجود اربعین حسینی فضای بسیار خوبی فراهم شده تا مردم بتوانند از زائرین پذیرایی کنند که این موضوع فرصت مغتنمی برای مردم استان سیستان و بلوچستان است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: زائران پاکستانی که با این همه سختی عازم این سفر زیارتی می‌شوند باید به نحو شایسته‌ای مورد استقبال و پذیرایی قرار گیرند.

وی تصریح کرد: استان سیستان و بلوچستان نقطه ورود زائران پاکستانی به کشور است و به عنوان پیشانی و نماد کشور محسوب می‌شود، بنابراین باید ارائه خدمات به نحوی باشد که تصویر مثبتی از استان در اذهان زائرینی که به عنوان سفیر کشور خود هستند، ثبت شود.

کرمی بیان کرد: موضوع زائرین تنها مربوط به ایام اربعین نیست و در تمام ایام سال وجود دارد و امسال نیز تعداد زائرین عزیز پاکستانی نسبت به سال گذشته با توجه به رفع محدودیت‌های کشور عراق افزایش یافته، بنابراین باید امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز متناسب با تعداد زائران فراهم شود. 

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: زائرسراها علاوه بر پذیرایی از زائران، می‌توانند خدمات دیگری را هم در برنامه خود قرار دهند.

 وی تصریح کرد: ایجاد پمپ بنزین برای ارائه خدمات به مردم و زائرین و همچنین راه‌اندازی مرکز اسکان و خدمات‌رسانی به رانندگان که در این نقطه مرزی به خدمات رفاهی نیاز دارند، می‌تواند در بحث توسعه زائرسراها و درآمدزایی لحاظ شود.

به گزارش تسنیم، در این نشست ایجاد زائرسرا و مجتمع خدماتی در مسیر بین شهرستان ایرانشهر و چابهار پیشنهاد و مقرر شد با توجه به نیاز به ارائه خدمات در این مسیر با استعلام از ادارات ذیصلاح این مجتمع توسط آستان قدس رضوی احداث شود.

اسکرول به بالا