ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان

همه باشیم برای امام حسین

امام حسینی که برای همه است

استاندار:سیستان و بلوچستان آماده میزبانی از زائران پاکستانی عازم کربلا است

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد کرمی روز شنبه که به همراه علیرضا مرحمتی معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی از زائرسرای امام رضا (ع) شهرستان میرجاوه بازدید کرد افزود: کار برای اربعین حسینی یک کار سازمانی نیست؛ بلکه یک امر معنوی محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌های مردمی باید شرایط را برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی که از کشور دوست و برادر پاکستان وارد مرز میرجاوه می‌شوند به بهترین شکل ممکن آماده کنیم چرا که این ایام متعلق به مردم است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: همچنین با توجه به میزبانی این استان از زائران پاکستانی اربعین حسینی باید درست مدیریت کرده و در این ایام از ظرفیت استان‌های معین نیز استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: امام حسین (ع) برای احیاء دین مبین اسلام قیام کرد و راه آزادگی و بندگی را به مردم جهان نشان داد و در این راه از جان و مال خود گذشت.

کرمی خاطرنشان کرد: امروز دنیا شاهد انسجام امت اسلامی است و نمونه بارز آن پیاده روی ایام اربعین حسینی است.

وی افزود: نماد هر کشوری ورودی آن کشور است بنابراین سعی کنیم تا به بهترین شکل ممکن از زائران اربعین حسینی که از کشور پاکستان وارد سیستان و بلوچستان می‌شوند استقبال شود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت بخش فرهنگی در مراسم پیاده روی اربعین اذعان کرد: باید موکب‌ها با برنامه ریزی مناسب ایجاد شود.

اسکرول به بالا