منوی دسته بندی

خدمات بهداشتی به زائران پاکستانی در مرز ریمدان

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود روزانه ۱۰ هزار زائر پاکستانی عازم اربعین از طریق مرز زمینی ریمدان تمامی امکانات بهداشتی و درمانی به منظور سلامت زائران در این مرز فراهم شده است.

همایون دادگرگفت: با هدف خدمت‌رسانی هرچه بهتر به زائران و با همکاری بسیج جامعه پزشکی سیستان و بلوچستان، بیمارستان صحرایی در مرز ریمدان راه‌اندازی شده تا در صورت لزوم خدمات درمانی در دسترس زائران باشد.

وی از استقرار تیم‌های بهداشتی در محل پایانه مرزی ریمدان خبر داد و گفت: با توجه به ورود و تردد زوار پاکستانی از طریق پایانه مرزی ریمدان به کشور، تیم‌های بهداشتی به‌منظور انجام غربالگری کرونا، بیماریابی، واکسیناسیون، کنترل بهداشت آب و مواد غذایی و آموزش به زوار امام حسین (ع) در محل مستقر هستند.

وی ادامه داد: تیم‌های امدادی اورژانس پیش بیمارستانی نیز به همراه تجهیزات کامل و به منظور ارائه خدمات اورژانسی در مسیر تردد زوار مستقر خواهند بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: صیانت از سلامت زوار اربعین حسینی وظیفه خطیر و در عین حال ارزشمند است که امیدواریم با تدابیر اتخاذ شده به بهترین شکل ممکن میزبان شایسته‌ای برای زائران حسینی باشیم.

Mostafa وب‌سایت

نظرات بسته شده است.