پیش بینی میزبانی از ۷۰ هزار زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان

  • Posted by: seraj
  • 2019-09-26

پیش بینی میزبانی از ۷۰ هزار زائر پاکستانی در سیستان و بلوچستان

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پیش بینی می شود امسال نیز بیش از  ۷۰ هزار زائر پاکستانی اربعین حسینی از مرز میرجاوه برای اعزام به کربلا از طیق مرز «میرجاوه» وارد کشور شوند.

وی افزود: از همین رو ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با توجه به نیاز به رسیدگی به زائران پاکستانی حضرت اباعبدالله(ع) که وارد استان می شوند و با هدف خدمت رسانی به این عزیزان شکل گرفت.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان ادامه داد: ستاد مردمی اربعین صرفاً به منظور هم افزایی کمک های مردمی و سامان دهی به نذورات و خدمات شهروندان اعلام موجودیت کرده و در واقع گردانندگان اصلی آن خود مردم هستند.

وی با اشاره به اینکه تمام خدمات و برنامه ریزی های این ستاد با کمک مردم ولایت مدار استان سیستان و بلوچستان و همینطور به صورت خودجوش و مردمی در حال انجام و پیگیری است، گفت: با توجه به اینکه امسال تعداد موکب ها و ایستگاه های صلواتی افزایش پیدا کرده است از همه خادمان اهل بیت که علاقه مند هستند در برپایی این ایستگاه ها همکاری کنند دعوت می شود که با هر توانی که دارند این ستاد مردمی را یاری کنند.

بختیاری تصریح کرد: ستاد مردمی اربعین استان سیستان و بلوچستان در ۵ بخش حمل و نقل، بهداشت و درمان، اطعام، اسکان و فرهنگی به این زائران عزیر خدمت رسانی می کند.

وی با اشاره به اینکه ارائه بسته های فرهنگی، بسته ویژه کودک و برپایی ایستگاه های صلواتی از دیگر برنامه های ستاد اربعین در این ایام است، بیان داشت: قطعا در راستای خدمت بهتر و مناسب تر به زائران پاکستانی از هرگونه کمک و همیاری سازمان ها، ادارات و نهادها نیز استقبال می شود.

دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه شرایط برای پذیرایی و اسکان زائران عزیز پاکستانی فراهم شده است، افزود: علاوه بر این موارد خدمات بهداشتی و درمانی نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و تعدادی از داوطلبان عرصه بهداشت و درمان به این زائران گرامی ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه این زائران به طور متوسط یک تا دو روز در بحث اسکان و پذیرایی در استان سیستان و بلوچستان حضور دارند، ادامه داد: این ستاد ۲۰ موکب مردمی شامل ۱۲ موکب در میرجاوه و ۸ موکب در زاهدان را برای پذیرائی و اسکان این زائران عزیز پیش بینی کرده است.

بختیاری با اشاره به اینکه سایت www.۴۰۰۵۴.ir جهت ثبت نام از خادمان افتخاری و همچنین کمک به این ستاد ایجاد شده است، تصریح کرد: تمامی امور مربوط به میزبانی از خادمان حسینی کشور پاکستان از طریق ستاد مردمی اربعین انجام می شود که متشکل از مجموعه های دولتی و مردمی اما با مدیریت واحد ستاد مردمی است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *